O kwiaciarni

O nas

Kwiaciarnia Silentium jest rodzinną firmą florystyczną założoną w 1986 r początkowo prowadzoną przez właściciela. A od kilkunastu lat zespół prowadzący firmę zasilili inni członkowie rodziny. Między innymi od 3 lat współpracuje z firmą Magdalena Pawłowska Banaszak absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu specjalizująca się w architekturze wnętrz. Dzięki temu rozszerzyliśmy naszą ofertę do aranżacji wnętrz domów, biur, restauracji, sklepów, ogrodów wykonując indywidualne projekty łącznie z nadzorem autorskim (patrz. MAGIA WNĘTRZ).

Nasza kadra

Pracownikami kwiaciarni są doświadczeni floryści w zakresie pielęgnacji roślin, techniki układania bukietów oraz tworzenia skomplikowanych instalacji kwiatowych w przestrzeni. Cały czas rozwijają swój warsztat i wyobrażnię aktywnie uczestnicząc w stażach poza granicami kraju jak i w najważniejszych imprezach i szkoleniach florystycznych. Powstające w naszej kwiaciarni nowe formy na różne okazje to czasami efekt paromiesięcznych prób i eksperymentów z materiałem.

Kwiaciarnia Silentium

Wysoki standard, którego oczekują nasi klienci, zobowiązuje nas, aby wykończenie wnętrza i wyposażenie kwiaciarni było na równie wysokim poziomie. Dlatego też nad aranżacją lokalu stale czuwa projektant wnętrz. Kwiaciarnia jest nie tylko sklepem, ale jednocześnie swoistym rodzajem galerii ze zmieniająca się odpowiednio do sezonu czy okoliczności ekspozycją.